Jak zmierzyć rozmiar palca
 • Najpewniejszą metodą jest odwiedzić salon jubilerski, gdzie doświadczony personel pomoże zdjąć miarę z palca przy użyciu specjalnych obrączek miarowych.
   
 • Jeśli z pewnych powodów nie mogą Państwo odwiedzić salonu jubilerskiego by zmierzyć rozmiar palca (np. ze względu na późne godziny pracy), polecamy wypożyczenie za kaucją zwrotną miarki jubilerskiej. Można wówczas na spokojnie w domu przymierzyć kilka rozmiarów, wybrać ten, w którym czujemy się najlepiej i zanotować jego oznaczenie.
   
 • Szerokość pierścieni miarowych - podczas pomiaru, prosimy zwrócić uwagę by szerokość miarki była możliwie zbliżona do rozmiaru obrączek, które wybraliśmy. Bardzo często do pomiaru palca, używa się miarki wąskiej, zwykle stosowanej przy wyborze pierścionków. W przypadku obrączek szerokich, powyżej 5mm, radzimy posłużyć się miarką szerszą, której wynik będzie bardziej wiarygodny. Czasem rozbieżność wynikająca z pomiaru palca wąską miarką dla obrączek bardzo szerokich wynosi 2 - 3 rozmiarów.
   
 • Innym sposobem jest zdjęcie miary z pierścionka (lub obrączki), którą już nosimy na konkretnym palcu. Jeśli tylko pierścionek jest we właściwym rozmiarze (nie jest zbyt luźny ani zbyt ciasny), może posłużyć jako wzór, według którego będziemy zamawiać obrączkę.
   
 • Osobiście nie polecamy pomiaru średnicy palca lub pierścionka za pomocą suwmiarki gdyż, wynik wskazywany może być mylący, co prowadzić może do różnicy nawet o kilka rozmiarów.
   
 • Kolejną sprawa, na którą uczulamy to aby nie podrażniać palca mierząc zbyt dużo (zwłaszcza zbyt małych) rozmiarów, w krótkim czasie. Skutkuje to niewielkim obrzękiem palca, który mimo iż jest nieodczuwalny, może wprowadzić błąd około 1 rozmiaru. Wystarczy odczekać chwilę między kolejnymi przymiarkami by palec mógł "odpocząć".
   
 • "Szerokie kostki" - wiele osób zwłaszcza szczupłych ma problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru dla palca, ze względu na relatywnie szerokie kostki palców. Problem polega na tym, że obrączka (lub pierścionek) z trudem przechodzi przez "kostkę", a tuż za nią wydaje się zbyt luźna. W takim przypadku pozostaje zostaje wybór rozmiaru, który damy radę jeszcze swobodnie zdjąć z palca, bez jego znacznego podrażnienia. Jeśli zdecydujemy się na zbyt ciasny rozmiar, może
  okazać się, że nie będziemy później w stanie samemu zdjąć obrączki i sytuacja wymagać będzie interwencji w postaci rozcięcia obrączki na palcu. Operację taką sprawnie i zupełnie bezboleśnie przeprowadzi profesjonalny zakład jubilerski, lecz naprawa obrączki zależnie od modelu może być kosztowna, bądź niemożliwa.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl